SAKRÁLNÍ SILICE
SAKRÁLNÍ SILICE
Spojení s dávnou minulostí je velmi zrušující. Vědět, že nespočet generací vyhledávalo a opětovně se vrátili k využívání stejných esenciálních olejů kvůli jejich nesčetným blahodárným vlastnostem vzbuzuje věrohodnost a inspiruje nás mnohonásobně.
Esenciální oleje jsou tu pro nás už léta jednající. Není tedy sporné, proč si toho lidé všimli a v nějaké formě využili. O samotných esenciálních olejích se mluví ve starověké literatuře staré tisíce let, přičemž Řím je známý svými lázněmi, území Řecka pro své parfémy a oleje na pomazání, o kterých se zmiňuje i samotná Bible. V posledních desetiletích se věda o destilaci esenciálních olejů jako čistých, koncentrovaných silic se zdokonalila. Když se výzkumníci a chemici začátkem 19. století dozvěděli více o jejich chemickém složení, dokázali zdokonalit schopnost izolovat tyto sloučeniny a později analyzovat jejich přesné složení, aby pochopili více o jejich specifických výhodách. Bohužel, s touto schopností přišla přitažlivost syntetiky a pokusů napodobit umění využití přírody z předvídatelných sálů laboratoře. Po bádání historických poznatků, Písma svatého a také námětů matky přírody, jsme ve výrobním týmu navrhli zcela specificky laděné esenciální směsi ze sakrálních olejů ve spojení s moderními a obzvláště nečekanými kombinacemi pro smysluplné přežití chvil.
Dotek moderní historie pro Tvé chvíle najdeš v:
Směs silic Síla
Při tvorbě této směsi nás svou temností a mocností uchvátilo právě posvátné kadidlo, myrha a pepř, který korunuje esenci na pozici bašty. Kombinaci kouřových akordů krásně doladí jantarově-dřevitý cypřiš a mystické cedrové dřevo. Výrazné a velmi hlasité rysy nečekaně zkrotí a ucelí právě exotická vanilka ve spojení s ovocnou jalovkou. Tímto celá směs působí harmonizujícím způsobem a navodí pocit bezpečí, síly, jednoty.
Inspirací pro danou směs byly kouzelné procházky z našeho dětství zamrzlou krajinou a balzamovitým vzduchem lesů, ze kterých jsme si odnesli duševní spokojenost. Základní akordy udávají borovice a jalovce, které netradičně doladí právě orientální santalové dřevo a mediteránské šťavnaté tóny limetky a zelené mandarinky. Šmrnc jako hvězda na stromě podtrhne kapka vanilky. Vznešená zelená esence působí spirituálně uklidňující a přitom povzbuzující. Vykouzlí bezslovné ticho a nefalšovaný hygge pocit.
Směs silic Čaro
Vidět třpyt v očích malých rošťáků během sněžných her je přímo k nezaplacení. Směs ukrývá právě tuto hravost ve spojení balzamovitých tónů jedle a zemitého santalového dřeva, když překvapivě vystoupí z pozadí zjemňující květinové rysy šeříku a irisu, podmanivá skořice a kardamon. Šťavnatý bergamot korunuje kouzelnou ledovou královnu svými nakyselými akordy a směs.
Inspirovali nás:
Kadidlo
Kadidlo je nepochybně králem esenciálních olejů díky charakteristickým balzámově kořenitým rysům s jemně nasládlým pozadím. Již v pravěku se používalo jako primární složka posvátného kadidla, léčivo i platidlo s hodnotou zlata. Křesťané nejlépe znají kadidlo jako jeden z dárků, které dostal Ježíš od mudrců, ale v současnosti se o něm ví, že podporuje buněčné zdraví pokožky a buduje zdravý imunitní systém.
Myrha se používá již od starověku jako pro její pronikavé dřevité aroma s teplými pryskyřičnými tóny, ale i pro její vynikající blahodárné vlastnosti. Ve starověkém světě byla velmi populární, používali ji Číňané a Egypťané jako lék a ve Starém zákoně se vzpomíná, že se používala při křesťanských církevních obřadech. Je to v Bibli nejvíce citovaný (až 156krát) olej jako součást posvátného pomazání, balzamovací přísady, ale také jako kosmetické ošetření pleti královny Ester.
Podobně jako myrha, i skořicový olej byl hlavní složkou svatého pomazání a používal se na pročištění vzduchu, ničení plísní a působil jako přírodní lék. Přestože se dnes skořice nejčastěji používá jako koření, samotný král Šalomoun používal tento aromatický olej jako přírodní parfém i v ložnici.
Balzámová jedle
Esenciální olej jedle s velmi příjemnou, pozitivní a osvěžující vůní má široké využití, napomáhá fungování dýchací a nervové soustavy, je skvělým osvěžovačem vzduchu a ulevuje při onemocnění kostí a kloubů. Z biblického hlediska bylo dřevo jídle používáno k výrobě hudebních nástrojů.
Právě cedrové dřevo si král Šalomoun vybral při stavbě Božího chrámu a také se předpokládá, že Ježíš byl ukřižován na kříži z cedrového nebo cypřišového dřeva. Vzácný esenciální olej, který z něj pochází, se pyšní dřevitým vrchem, mírně sladkými tóny a pikantním balancem. Egypťané ho využívali k balzamování mrtvých, k uchování pro posmrtný život. Předpokládalo se, že přináší duchovní moudrost, používalo se při rituálních očistách a sloužilo jako lék na kožní choroby i lepru. Prokazatelně pozitivně působí na lymfatický a respirační systém, proto v Tibetu se dodnes používá i jako tradiční medicína. Cedrové dřevo, odvozené z libanonských cedrů, podobně jako jeho soused balzámová jedle, je známé svými léčivými a čistícími vlastnostmi.
Santalové dřevo
Vzácný esenciální olej, který vyzařuje smyslnou orientální vůni s kořeněně-dřevitými tóny. Ve starověku se používal pro náboženské obřady a byl cenný při dosahování meditace a zenového statusu. Písmo svaté santalové dřevo označuje jako „aloe“ a nazývá se jedním z olejů radosti spolu s kadidlem, myrhou a cedrovým dřevem. V tradiční medicíně se používá pro své antiseptické, analgetické a antihypertenzní vlastnosti.
Cypřiš
Jeho název je odvozen z řeckého výrazu „sempervirens“, což v překladu znamená „věčný život“. Cypřiš je v Písmu slaven jako symbol síly, bezpečnosti a prosperity. Bible vzpomíná cypřiš jako vybrané dřevo na stavbu Mojžíšovy archy. Esenciální olej z majestátního cypru evropského je dodnes uznáván pro své vynikající vlastnosti: tonizuje oběhový systém, osvěžuje krevní oběh, snižuje žilní a lymfatickou stagnaci.